U nas kręcono „Mój rower”!

Jeden z najdłużej oklaskiwanych filmów 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodzony za najlepszy scenariusz – „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego – kręcony był u nas! Nasz ośrodek jest jednym z bohaterów filmu, bowiem to właśnie do Posejneli przyjeżdżają główni bohaterowie filmu. Teraz Ty przyjedź do Posejneli i odwiedź miejsca, w których rodzinną historię opowiadali Artur Żmijewski i Michał Urbaniak. 

 

Znane z filmu sceny były kręcone w wielu miejscach ośrodka, m.in.: na parkingu, przystani i w jednym z domków. Po przyjeździe bez trudu odnajdziesz pomost, na którym Artur Żmijewski pojednał się ze swoim filmowym synem. Po kilku krokach dotrzesz do położonego nad jeziorem domku, w którym mieszkali bohaterowie. Tuż obok znajdował się drugi pomost, zbudowany specjalnie na potrzeby filmu – to tu Krzysztof Chodorowski rozmawia z Michałem Urbaniakiem o wyższości sms-owania nad telefonowaniem. To tylko niektóre z miejsc, które musisz zobaczyć.

 

Film kręcono w Posejnelach we wrześniu 2011 roku. Premiera odbyła się podczas 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na którym film zdobył Złotego Lwa w kategorii „najlepszy scenariusz” (Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka). Mój Rower wszedł na ekrany kin 16 listopada 2012 roku. W 2013 Michał Urbaniak otrzymał Orła – nagrodę Polskiej Akademii Filmowej – w kategorii „odkrycie roku”. Film został wydany na DVD i BlueRay. W 2016 roku po raz pierwszy pokazano go w telewizji.