Zakończenie działalności

Szanowni Państwo, Ośrodek Wczasowy w Posejnelach po 50 latach kończy swoją działalność. W tym roku niestety nie będziemy mogli już Państwa gościć.

Głównym tego powodem jest skokowe zwiększenie kosztów prowadzenia działalności.  Z uwagi na to, że nasz ośrodek jest sezonowy i działa tylko kilka miesięcy w roku, nie ma możliwości ekonomicznego zbilansowania tak drastycznych podwyżek.

 

Niezależnie od powyższych faktów wierzę, że najważniejsze są wspomnienia, jakie mają Państwo – a właściwie – jakie macie ze swoich pobytów w Posejnelach. Bardzo dziękuję, że byliście z nami i swój wolny czas spędzaliście w ośrodku, który m.in. dzięki Wam znalazł swoje miejsce nie tylko na turystycznej, ale także kulturalnej mapie Polski. Nie przez przypadek został uwieczniony zarówno w literaturze, jak i w filmie.

 

Wiem, że dla niejednej osoby Posejnele to kawał rodzinnej historii, nierzadko wielopokoleniowej. Wielu z Was przyjeżdżało do ośrodka co roku, od dziesięcioleci, i nie wyobrażało sobie lata bez Posejneli – niepowtarzalnego klimatu, spokoju, ciszy, swobody i bliskości przyrody.

 

Choć ośrodek zmuszony jest zamknąć swoją działalność, a świat dynamicznie zmienia się na naszych oczach, to w Posejnelach pozostaje coś trwałego: czas płynie tu wciąż wolniej i wiele rzeczy jest takich, jak dawniej.

 

Życzę odkrycia nowych, równie niezwykłych miejsc.

 

Monika Stańczyk