Pan Samochodzik w Posejnelach!

O Panu Samochodziku słyszeli wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą, że w jednej z książek odwiedza nasz ośrodek! Jego śladami podążają Miłośnicy Przygody im. Pana Samochodzika, których zlot zaczyna się we wtorek w Posejnelach!  

Zbigniew Nienacki jest autorem wielu książek, ale największą sławę przyniosła mu seria powieści dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika. Najbardziej znaną książką serii jest „Pan Samochodzik i Templariusze”, która miała już kilkanaście wydań. Książka została zekranizowana w 1971 roku w formie serialu ze Stanisławem Mikulskim w roli Tomasza – Pana Samochodzika i Ewą Szykulską, która wcieliła się w Karen Petersen. Fabuła powieści osnuta jest wokół poszukiwań – ukrytego w XIV wieku – skarbu zakonu Templariuszy.

 

Część akcji książki toczy się na Suwalszczyźnie, m.in. w Ośrodku Wypoczynkowym dla Dziennikarzy nad jeziorem Pomorze! 🙂

 

Śladami Pana Samochodzika podążają Miłośnicy Przygody im. Pana Samochodzika. W tym roku zawitają do Posejneli w ramach XVI Forowego Zlotu Templariuszowego! Z tej okazji przygotowali specjalną tablicę informacyjną. Możecie z niej dowiedzieć się więcej o związkach Pana Samochodzika z naszym ośrodkiem i regionem.

 

 

Więcej informacji o zlocie i Forum znajduje się tu: http://www.pan.samochodzik.org.pl/

 

Zdjęcia: internet, Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika